JAK TO DZIAŁA?

FAQ - PORADNIK UŻYTKOWNIKA

FAQ – inaczej Frequently Asked Questions to sekcja na stronie z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi naszej usługi i gotowymi odpowiedziami na nie. Sekcję tą budujemy w oparciu o analizę Państwa zapytań e-mailowych oraz telefonicznych.

PYTANIA WSTĘPNE - PRZED ZAWARCIEM UMOWY:

Każdy box jest kontenerem 40HC co oznacza, że ma 28,5 m2 po podłodze, 76 m3 objętości, jego długość to 12 metrów, wysokość wewnętrzna 2,6m (w drzwiach), a szerokość wewnętrzna 2,35m (w drzwiach).

Magazyny Samoobsługowe Self Storage w całej Polsce - wymiary boksu

Nie, minimalny okres wynajmu to 1 miesiąc (maksymalnie 24 miesiące w przód z możliwością przedłużenia). Warto skorzystać z możliwie długiej przedpłaty, która zapewnia rabat oraz odporność na podwyżki np. spowodowane inflacją.

Ceny są uzależnione od okresu przedpłaty (przy przedpłacie za minimum 6 miesięcy jest taniej 50 zł netto w skali miesiąca). Oprócz tego są 2 grupy lokalizacji (Cennik #1 i Cennik #2) – część placów jest w grupie z niskimi cenami, a część z cenami jeszcze niższymi… 🙂

Szczegółowy aktualny cennik jest w dziale Cennik.

Nie, wynajmujemy tylko kontenery stojące na naszych placach w całej Polsce. Lista wszystkich dostępnych lokalizacji jest w dziale OFERTA.

Tak, każdy plac jest ogrodzony wysokim ogrodzeniem i wysokimi bramami (o szerokości min. 5m), utwardzony, oświetlony i ze stałym monitoringiem 24h zapisującym nagrania w chmurze. Oprócz tego na placach są czujki ruchu z alarmem.

Magazyny z kontenerów oceanicznych / morskich są szczelnymi “opakowaniami” na wszelkiego rodzaju towary przewożone statkami zarówno w upalnej Afryce jak i w mrozach Arktyki. Każdy kontener ma podłogę – nie jest garaż blaszak bez podłogi. Jak najbardziej możliwe jest trzymanie w naszych boksach mebli czy kartonów bezpiecznych przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak deszcz.

Absolutnie nie, zgodnie z umową w kontenerze magazynowym nie mogą przebywać w sposób ciągły ani ludzie, ani zwierzęta czy też rośliny. Pracownicy mogą przebywać w kontenerze tylko w czasie załadunku lub rozładunku.

Przykłady użycia magazynu kontenerowego podajemy w dziale Przykłady.

Nie, są rozwiązania solarne (monitoring, oświetlenie), ale nie ma gniazdek prądowych i podliczników. Nie ma też ogrzewania, ani klimatyzacji – natomiast boksy są szczelne i jeśli sami nie napuścimy zimnego powietrza do wnętrza drzwiami to mróz nie powinien dostać się do środka.

Nie, nie są to lokale użytkowe i nie ma możliwości prowadzenia w nich w sposób ciągły działalności gospodarczej – przebywania osób przez wiele godzin. Są to kontenery o charakterze magazynowym, w których można złożyć narzędzia, towar, meble, materiały budowlane itp.

Tak, w cenie najmu jest polisa PZU dla każdego oddzielnego boksu na kwotę 10 000 zł na mienie powierzone w zakresie kradzieży lub pożaru (kwotę rocznej polisy można podnieść dodatkowo już po zawarciu umowy).
Oprócz polisy na każdy boks nasza firma posiada polisę odpowiedzialności cywilnej prowadzonej działalności (PZU) do wysokości 200 000 zł.

DLA NAJEMCÓW - PO ZAWARCIU UMOWY:

  • najpierw skrzydło lewe
  • zwracamy uwagę na zapadki na dole i górze (połączone rurami z uchwytami) tzn. ustawiamy je pod kątem 90 stopni względem przodu kontenera (oba uchwyty / rury)
  • dopychamy skrzydło lewe
  • zamykamy oba uchwyty / zapadki (naprzemiennie) dociągając skrzydło zaczynając dociąganie ręką lewą (najbliżej lewej krawędzi)
  • następnie ta sama procedura na skrzydle prawym (analogicznie zaczynamy od prawej ręki / prawej krawędzi)
  • na koniec kłódka szyfrowa na prawym skrzydle – na pierwszym lub drugim uchwycie skrzydła prawego (zamykamy i zmieniamy na inny niż otwierający)
  • dodatkową własną kłódkę możemy dać na skrzydło lewe lub drugie ucho skrzydła prawego; skrzydło lewe posiada metalową zakładkę blokującą skrzydło prawe (tzn. jeśli mamy tylko zamknięte skrzydło prawe to nie otworzymy obu skrzydeł, ale jeśli obie kłódki damy na skrzydło lewe to prawe skrzydło będzie niezabezpieczone)

  • Uwaga! Powyższy film kończy się założeniem kłódki na dodatkowy centralny uchwyt – w naszym przypadku zakładamy kłódkę szyfrową na pierwszy lub drugi otwór PRAWEGO skrzydła (lewe skrzydło jest zablokowane wystającym elementem skrzydła prawego).

Zasadniczo nie, jest to dodatkowe zabezpieczenie przed otwarciem skrzydła lewego, które jest blokowane przede wszystkim przez skrzydło prawe z metalową zakładką.

Tak, na prawym skrzydle (bez różnicy po której stronie). Przypominamy, że druga kłódka jest wymogiem ubezpieczenia PZU (https://self24.pl/owu.pdf) W związku z częstymi zapytaniami wprowadziliśmy możliwość zakupienia u nas dodatkowej kłódki szyfrowej oraz specjalnej sztaby zabezpieczającej oba wrota kontenera (na klucz) – szczegóły w naszym cenniku.

Do 14 dni przed końcem umowy.

W przypadku zgłoszenia późniejszego traktujemy takie zgłoszenie jako skutkujące zakończeniem najmu na koniec następnego okresu rozliczeniowego, czyli pobieramy (InstaPay) lub fakturujemy do zapłaty kolejny najkrótszy możliwy okres najmu tj. 1 miesiąc i przyjmujemy zakończenie umowy na koniec tego przedłużonego okresu.

Przykład:
Wynajmują Państwo kontener na 6 miesięcy do 31.12.2023. Jeśli chęć rezygnacji otrzymamy e-mailem na adres info@self24.pl do dnia 16.12.2023 wówczas umowa kończy się z dniem 31.12.2023, a my od 1.1.2024 możemy ten boks wynająć innemu kolejnemu najemcy. Jeśli zgłoszenie zakończenia najmu wpłynie np. 22.12.2023 (lub nie wpłynie wcale) to automatycznie przedłużamy umowę do 31.01.2024, naliczamy opłatę za kolejny miesiąc najmu i traktujemy ten najem jako kończący się 31.01.2024 tj od 1.02.2024 możemy ten boks wynająć komuś innemu (chyba, że nastąpi kolejne przedłużenie przed 16.01.2024).